Budżet Inicjatyw Społecznych - Zagłosuj!

Do 29 kwietnia trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Budżetu Inicjatyw Społecznych. Każdy głos się liczy, ponieważ suma kwoty zgłoszonych projektów sporo przekracza 25. tys. czyli kwoty, która zostały na ten cel przeznaczona. Warto zatem wybrać przedsięwzięcie, które najbardziej nam odpowiada i  oodać swój głos, on-line (głosowanie tutaj>>) lub poprzez wypełnienie karty do głosowania i złożenie jej w Urzędzie Gminy w Tarnowie Podgórnym i w filii w Przeźmierowie.

Osoby, które zgłaszają projekty, poświęcają swój czas na zbieranie podpisów, potem organizację zaproponowanego przez siebie projektu, a robią to wszystko dla nas, mieszkańców. Doceńmy ten wysiłek i pomóżmy im chociaż w taki sposób.

Karty do głosowania w II edycji 2019 - kliknij tutaj >>

Można także skorzystać z kart papierowych, przygotowanych w Wydziale Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy oraz w Filii w Przeźmierowie. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą głosować poprzez formularz on-line.

Wybieramy spośród 6 projektów: 

lp. tytuł i opis projektu pomysłodawca wnioskowana kwota z BIS
1

INTEGRACJA WOLONTARIUSZY „DAJESZ – OTRZYMUJESZ" (II EDYCJA)

Turystyczny wyjazd integracyjny do Łodzi – 1-dniowy dla 50 osób,  projekt jest podziękowaniem dla tych, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas na działania na rzecz lokalnej społeczności. Integracja międzypokoleniowa, wymiana doświadczeń oraz zachęcenie do pomocy innym

Małgorzata Raciborska              Przeźmierowo 7 500
2

TURNIEJ SZACHOWY 
Rodzinna impreza plenerowa, integracja społeczności lokalnej, osiedlowej. Turniej podzielony na cztery kategorie wiekowe:6-8 lat, 8-14, 14-18 i powyżej 18 lat.  Celem projektu jest wspólne działanie z dziećmi i młodzieżą, zbudowanie głębszych relacji, poznanie swoich umiejętności, aktywizacja dorosłych, przekazanie cennych wartości, propagowanie bycia częścią społeczności lokalnej.

Lokalizacja: Przeźmierowo, osiedle Ptasie - teren placu zabaw Termin: drugie półrocze 2019

Małgorzata Grzemska Przeźmierowo 12 000
3

POZNAJ SWOJĄ WIOSKĘ 
Celem integracja mieszkańców Lusówka poprzez szereg imprez takich jak: rajd rowerowy, wycieczki krajoznawcze, zawody sportowe, dzień pyry i gzika, konkursy z nagrodami – edukacyjny i wędkarski, wystawa historyczna, pokaz nieba oraz wspólne biesiadowanie z atrakcjami m.in takimi jak  koncert, dmuchańce dla dzieci, fotobudka, 

Lokalizacja: Lusówko i okolice

Tomasz Kluwak

Lusówko i okolice

18 000
4

IMPREZA INTEGRACYJNA ŚWIĘTO PYRY W WYSOGOTOWIE

W programie: zespół muzyczny, animacje i atrakcje dla dzieci i dorosłych, konkursy,  rekreacyjna rywalizacja sportowa, stoisko edukacyjne o charakterze ekologicznym,  poczęstunek.

Cel: integracja mieszkańców Wysogotowa oraz sąsiednich miejscowości.

Lokalizacja: okolice świetlicy w Wysogotowie, teren rekreacyjny naprzeciw świetlicy przy ul. Wierzbowej.

Joanna Cholewa

Wysogotowo

9 900
5

MOTO PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH

Projekt w formie szkolenia składającego się z części teoretycznej oraz praktycznej skierowany do fanów motoryzacji w wieku 6-14 lat.  Dodatkowo kurs pierwszej pomocy, catering. Jazdy na motocyklach pod okiem instruktora. Na koniec szkolenia każdy  uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia.

Lokalizacja: Tor Super Enduro w Rumianku

Hubert Sommerrey                   Chyby 8 800
6

TARNOWO NA SPORTOWO (V EDYCJA)

Coroczna impreza, która ma na celu zebranie w jednym miejscu  klubów sportowych działających w Gminie, aby rodzice z dziećmi mogli zapoznać się z ofertą sportową. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można będzie sprawdzić sprzęt sportowy oraz zobaczyć jak przebiega trening prezentowanej dyscypliny.  Efektem ma być aktywizacja dzieci i młodzieży, zwiększenie aktywności fizycznej.

Lokalizacja: Park 700-lecia w Tarnowie Podgórnym,

Termin: impreza towarzysząca zakończeniu lata (wrzesień 2019 r.)

Michał Dolata

Tarnowo Podgórne

6 900
      63 100

 

Uwaga - głos uznaje się za nieważny, jeśli zachodzi co najmniej jedna z poniższych okoliczności:

- mieszkaniec oddał więcej niż jeden głos, wówczas wszystkie głosy oddane przez tego mieszkańca są nieważne;

- wpisane na karcie imię i nazwisko, adres lub nr karty mieszkańca są nieczytelne;

- dwa lub więcej złożonych formularzy zostało opatrzonych tym samym numerem karty mieszkańca- wówczas wszystkie głosy zawierające ten sam numer karty mieszkańca są nieważne;

- jeżeli karta do głosowania wraz z oświadczeniem i zgodą nie została podpisana;

-  znak X postawiono przy więcej niż jednym projekcie;

- głos został oddany w formie i z użyciem innego formularza papierowego/elektronicznego niż udostępnione w miejscach wskazanych  w zarządzeniu Wójta;

- głos został oddany po terminie głosowania.

 

Na Państwa głosy czekamy do 29 kwietnia. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone po 19 maja na stronie internetowej i  w "Sąsiadce-Czytaj". Zwycięskie projekty będą zrealizowane do końca roku.

 

Info: tarnowo-podgorne.pl

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama