Prelekcje na temat zdrowia podczas Festynu. Skorzystaj z okazji!

Podczas festynu Antoniańskiego w salce św. Antoniego odbędą się dwie prelekcje pt. „TWOJE ZDROWIE W TWOICH RĘKACH”. Jedno skierowane do kobiet, drugie do mężczyzn, pozwoli na poznanie bardzo ważnych tematów dotyczącej profilaktyki prozdrowotnej, która niejednokrotnie może uratować życie! W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

17:00 - dr Piotr Przybył - problemy urologiczno-onkologiczne u mężczyzn

17:45 - mgr Małgorzata Jagiełka - nowotwór piersi i nauka samobadania piersi

 

…Nie istnieje drzewo, którego wiatr nie potarga…

Nie istnieje człowiek, którego życie nie doświadczy…

Niezaprzeczalnie takim faktem staje się choroba. Warto zgłębić wiedzę prozdrowotną aby wpływać na swoje zdrowie. Są jednak sytuacje, na które wpływu nie mamy.

Zatem przybliżyć problemy sfery intymnej, dla wielu osób wstydliwej nawet przed lekarzem, bo związanej z układem moczowo-płciowym. Na ten wykład zapraszamy płeć męską. Nie ma granicy wieku. Poprowadzi go dr Piotr Przybył.

Płeć żeńską gorąco zachęcam do udziału w prelekcji na temat raka gruczołu piersiowego. Omówimy przyczyny zachorowalności, tworzenie się guzów i innych schorzeń, w tym obszarze, przyjrzymy się metodom prowadzonych badań, poznamy technikę samobadania się piersi, dowiemy się co jeszcze możemy zrobić aby by zapobiegać zachorowaniu.

Dane statystyczne z roku 2017 biją na alarm, ponieważ w Polsce 47 kobiet dowiaduje się o rozpoznaniu tego typu nowotworu. Niestety najmniejszą szansę przeżycia mają młode kobiety.

Dlatego mottem naszego spotkania jest „Zdrowie w twoich rękach”

„Nie zmarnuj swego życia bo żyjesz tylko raz

Nie będzie w nim dogrywki, więc szanuj to co masz”

Dziękuję za wsparcie finansowe Urzędowi Gminy Tarnowo Podgórne

 

Położna środowiskowo-rodzinna

Małgorzata Jagiełka

 

Red. 

Zdjęcie:gdańska.ifmsa.pl

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama