Przekazanie autobusów

Dzisiaj, 7 stycznia o godzinie 14.00 w rozbudowywanej i modernizowanej bazie spółki Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne TPBUS przy ul. Rokietnickiej 23 w Tarnowie Podgórnym odbyło się przekazanie autobusów zakupionych w ramach realizacji projektu unijnego „Zwiększenie integracji różnych form transportu oraz poprawa dostępu do transportu publicznego na terenie gminy Tarnowo Podgórne poprzez inwestycje w infrastrukturę transportową i zakup taboru autobusowego. 

W ramach projektu „Zwiększenie integracji różnych form transportu oraz poprawa dostępu do transportu publicznego na terenie gminy Tarnowo Podgórne poprzez inwestycje w infrastrukturę transportową i zakup taboru autobusowego” zakupiono 4 autobusy marki MAN. Pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w silnik Diesla o klasie emisji spalin Euro 6 i automatyczną skrzynię biegów. Są dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gmina zakupiła boczne tablice informacji pasażerskiej dostosowane do potrzeb osób słabowidzących, z możliwością wygłoszenia treści za pomocą komunikatu głosowego, zamontowane na wysokości łatwo dostrzegalnej przez osoby na wózkach. Wyposażyła też pojazdy w zestawy informacji dźwiękowej informującej o kolejnym przystanku oraz bramki liczące pasażerów.

Nowy tabor będzie kursować po nowo utworzonych trasach. Dzięki połączeniu pomiędzy termami w Tarnowie Podgórnym a dworcem PKP w Rokietnicy mieszkańcy gminy uzyskają dostęp do transportu kolejowego. Gmina zyska także bezpośrednie połączenie tramwajowych węzłów przesiadkowych w Poznaniu na Ogrodach i Junikowie. Takie rozwiązanie przyczyni się do integracji różnych ekologicznych form transportu publicznego i wzmocni rozwój ekomobilności na terenie gminy oraz w ramach aglomeracji poznańskiej.

Zakup został zrealizowany w ramach projektu „Zwiększenie integracji różnych form transportu oraz poprawa dostępu do transportu publicznego na terenie gminy Tarnowo Podgórne poprzez inwestycje w infrastrukturę transportową i zakup taboru autobusowego”, który składał się z następujących komponentów:

- przebudowa ul. Zb. Romaszewskiego (d.ul. 25 Stycznia) w Tarnowie Podgórnym, 17 miejsc parkingowych,

- przebudowa ul. Kościelnej w Przeźmierowie, 68 miejsc parkingowych,

- budowa ścieżki pieszo-rowerowej, ul. Leśna w Przeźmierowie,

- utworzenie zintegrowanego centrum przesiadkowego w Tarnowie Podgórnym przy ul. Poznańskiej,

- utworzenie zintegrowanego centrum przesiadkowego w Przeźmierowie u zbiegu ulic Rynkowa i Kościelna,

- zakup taboru autobusowego wraz z wyposażeniem istniejącego taboru w tablice informacji pasażerskiej (4 szt),

- promocja transportu publicznego.

 

 

 

Info: UG Tarnowo Podgórne

Zdjęcie: AW

 

 

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama