Festiwal BLUSOWO - już w sobotę!

PROGRAM FESTIWALU BLUSOWO - sobota, 24 sierpnia. Wstęp wolny.

PROGRAM: MAŁA SCENA

15:00-18:00 Dziecięca Strefa Artystyczna
15:00-15:30 Warsztaty tańca bluesowego – Hanna Paulouskaya
15:30-16:00 Finalista konkursu 1
16:00-16:30 Finalista konkursu 2
16:30-17:00 Finalista konkursu 3
17:00-17:30 Finalista konkursu 4
23:00-24:00 HAMMOND GROOVES
24:00-2:00 DJ Boogie

PROGRAM: DUŻA SCENA

17:45-18:30 ROXANA TUTAJ & GOOD OMEN
18:30-18:45 Taniec bluesowy
18:45-19:30 AGATA KARCZEWSKA
19:30-20:00 Rozstrzygniecie konkursu
20:00-20:45 ROBERT CICHY
20:45-21:00 Taniec bluesowy
21:00-21:45 TWO TIMER
21:45-22:00 DJ Boogie
22:00-23:00 MAZOLEWSKI / PORTER

Występ duetu Mazolewski/Porter, odpowiedzialnego za najgorętszą płytę ostatnich tygodni, będzie jedną z największych atrakcji 9. edycji Festiwalu BLusowo. 24 sierpnia w Lusowie usłyszymy też m. in. jazzującą brazylijską grupę The Hammond Grooves, energetycznego bluesa poznańskiej grupy Two Timer i laureata tegorocznego Fryderyka w kategorii „blues/country” – Roberta Cichego. Nie zabraknie konkursu oraz występów laureatek z ubiegłego roku – Roxany Tutaj z zespołem Good Omen i Agaty Karczewskiej. A przecież BLusowo to nie tylko koncerty!

Bluesowe dźwięki zabrzmią po raz pierwszy o godz. 15. To wtedy przy małej scenie warsztaty tańca bluesowego rozpocznie Hanna Paulouskaya. Tanecznym krokiem wprowadzi ona publiczność w imprezowy nastrój, który przyda się podczas koncertów finalistów konkursu BLusowo 2019. Na małej scenie zaprezentują się 4 zespoły, a oceniać je będzie jury pod przewodnictwem cenionego dziennikarza muzycznego i znawcy bluesa – Ryszarda Glogera. Od godz. 15 aż do 18 przy małej scenie działać będzie też Dziecięca Strefa Artystyczna, czyli pełne atrakcji stoisko dla najmłodszych i ich rodziców.

Tradycją Festiwalu BLusowo są występy laureatów konkursu z poprzednich edycji. Po raz pierwszy jednak zagra ich aż dwójka. Wszystko dlatego, że rok temu konkurs wygrały ex aequo niezwykle zdolne i trudne do porównania artystki. Ich występy rozpoczną program sceny głównej.

Roxana Tutaj & Good Omen, oprócz Grand Prix lusowskiego festiwalu, ma w dorobku wydaną w ubiegłym roku EPkę, Nagrodę Publiczności Festiwalu Generacja 2018 i tytuł „Debiut Roku” Blues Top Wielkopolski oraz zaproszenie na Rawę Blues.

Agata Karczewska, druga z laureatek BLusowo 2018, jest natomiast jedną z najbardziej utalentowanych songwriterek w naszym kraju. Obdarzona charakterystycznym głosem i pisząca emocjonalne piosenki artystka na koncie ma występy nie tylko na największych festiwalach (Pol’and’Rock, Jarocin, Spring Break, Songwriter Łódź Festiwal czy Live at Heart w Szwecji), ale i występy w kilku krajach europejskich. Za brzmienie jej debiutanckiej płyty, która ukazała się w marcu, odpowiada jeden z najbardziej cenionych producentów – Marcin Bors. Choć Grand Prix zdobywała w pojedynkę, w tym roku w Lusowie zagra z zespołem.

Kolejnym wykonawcą będzie laureat Fryderyka 2019 w kategorii blues/country – Robert Cichy. Ten gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent swoją płytę „Smack” nagrał po latach współpracy z takim artystami jak Ania Dąbrowska, Ania Rusowicz, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Piotr Zioła czy Smolik.

Mocnego, bluesowego uderzenia spodziewać się można po koncercie grupy Two Timer. Poznaniacy, którzy bluesa na najwyższym poziomie grają od niemal dekady, w Lusowie wystąpią dopiero po raz pierwszy. Ich muzyka zabrzmiała już na festiwalach w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech i najważniejszych krajowych imprezach bluesowych oraz na Pol’and’Rock Festival.
Artystów, którzy zakończą występy na dużej scenie fanom muzyki przedstawiać nie trzeba. Wojtek Mazolewski i John Porter mają w dorobku wiele znakomitych i niejednorodnych muzycznie płyt. Połączenie ich talentów musiało zaowocować czymś niezwykłym. Taka jest właśnie płyta „Philosophia”, której wspólnym mianownikiem jest bluesowa harmonia, lecz słychać na niej całe spektrum muzycznych brzmień: od jazzu po punk, od ballad po mocnego rocka. Publiczność Festiwalu BLusowo będzie jedną z pierwszych, która posłuchaa tego niezwykłego materiału na żywo.

Po tym koncercie BLusowo powróci na małą scenę, gdzie usłyszymy Brazylijczyków z The Hammond Grooves. To porywające trio, bazując na niepowtarzalnym brzmieniu organów Hammonda, gitarze i perkusji, tworzy własny muzyczny świat, w którym łączą się wpływy bluesa, jazzu, muzyki brazylijskiej i rocka.

Blues zabrzmi w Lusowie nawet po ostatnim koncercie. Gatunek ten i jego odmiany takie jak jump blues i rhytm’n’blues odtwarzane i miksowane z płyt winylowych zaprezentuje DJ Boogie. Jego występ, jak i wszystkie pozostałe udowodnią, że blues niejedno ma imię.

Aby się o tym przekonać wystarczy być w Lusowie w sobotę, 24 sierpnia. Wstęp wolny.

Źródło: GOK Sezam

Miejscowość: 
Kategoria: 

Dodaj komentarz

Reklama